KLUB HARLEJOWCÓW "PŁONĄCE WAŁY"

Dnia 30.03.2012 r. w godzinach popołudniowych klasa III a i III b Gimnazjum przy MOS w Krajence wraz z wychowawcami wybrała się na wycieczkę do klubu „Płonące wały" w Krajence. Jest to klub grupy harlejowców, którzy opowiedzieli naszym wychowankom o swoim powstaniu oraz ich subkulturze.

Stowarzyszenie „Płonące Wały" powstało w 2002 roku na podbudowie klubu motocyklowego, który już od lat 90-tych skupiał motocyklistów z okolic Złotowa, Debrzna i Krajenki. Głównym celem stowarzyszenia jest propagowanie idei motocyklowych wśród młodych ludzi oraz idei turystyki motocyklowej.
Członkowie klubu organizując wyprawy i imprezy motocyklowe gromadzą różne przedmioty, niezbędne do dokumentowania ich działalności, a my mieliśmy okazję je zobaczyć oraz dotknąć. Zwiedziliśmy miejsce, w którym organizują swoje zloty oraz mieliśmy okazję obejrzeć mnóstwo zdjęć i kronikę, gdzie zostały uwiecznione ich wyprawy i działalność.
Motocykliści zrzeszeni w Stowarzyszeniu udowodnili, że są grupą ludzi „zapalonych" do działania, przy tym na co dzień ciężko pracujących, na motocyklu spędzających wolny czas. Jak sami mówią o sobie :"Nie jesteśmy nudziarzami, którzy siedzą przed telewizorem, robimy coś, działamy ..."
Na koniec wycieczki postanowiliśmy zrobić sobie kilka fotek, które i my wstawimy sobie do naszej kroniki.